למה דווקא גבעת-שמואל?

בגבעת שמואל,  קיים ריכוז גדול ואיכותי של אנשים מובילים הנמצאים בעמדות מפתח בציבוריות הישראלית. מדובר באנשים רציניים בעלי תודעת שליחות ורצון להיות ממעצבי  דמותה של המדינה, ואשר חשוב להם מאד קשר עם התורה.

בית-המדרש קם מתוך אמונה שהתורה היא הלב החי והפועם של כל העשייה והצמיחה בכל מרחבי החיים במדינה, ומתוך רצון לתת מענה לתביעה גדולה זו. עצם קיומו של בית-מדרש בלב גוש-דן, שבו בחורים ואברכים מצוינים שוקדים על תלמודם, משפיע, מקרין ונותן כוחות חיים לכל הסביבה.

כתוצאה מכך נוצרות קבוצות לימוד שונות עם הציבור בחברותות ובשיעורים.

 

על איזה סוג של בחורים ואברכים מדובר?

בית המדרש נועד לאברכים נשואים ולבחורים בוגרים ברמה גבוהה שיש בהם שאיפה לגדול בתורה ולשקוד על תלמודם ברצינות, במסירות ובעמל. בית המדרש מייצר את התנאים האופטימאליים לכך שתוכל להתפתח ולגדול בתורה באווירה של רצינות לימודית, רוחניות גבוהה, מתוך נעימות, חברתיות ומאור פנים.

מהי תכנית הלימודים בכולל?

תוכנית הלימודים בכולל מלאה ומגוונת. ניתן לצפות בתוכנית בקישור זה

עוגן

 

אני מגיע עם המשפחה, מה יש לאשתי לחפש בגבעת-שמואל?

בסביבה הקרובה ישנם מקומות עבודה בתחומים רבים בתחומים: חינוך, ייעוץ, בתי-חולים, שירותים קהילתיים ועסקיים ועוד. בנוסף, ישנם מגוון מוסדות לימוד אקדמאיים לסטודנטיות.

אשתך לא לבד! אנחנו עוזרים לכם במציאת מקום עבודה, מלווים אתכם ומסייעים לכם בהשתלבות בקהילה. בקהילה פעילות מגוונת ושיעורים לנשים, ונשמח מאד שנשים החפצות בכך ישתלבו בפעילויות.

 

מה עם הילדים?

ב"ה בית המדרש הקים מערכת מצוינת של מעונות וגני ילדים לגילאים השונים (2-3, 3-4, 4-5), ובנוסף תלמוד-תורה בשעות הצהריים לילדי בית הספר היסודי. בקהילה פעילויות רבות לילדים בשעות אחר-הצהריים ובשבתות, וכמובן שהרב והרבנית מדריכים מכוונים ומייעצים בנושאי חינוך הילדים.

 

איך מסתדרים כלכלית בגבעת-שמואל?

בהחלט מסתדרים! אברכים רבים עושים זאת. גבעת-שמואל זה לא מה שחשבת… בית המדרש ממוקם בתפר שבין גב"ש החדשה והישנה. תוכלו למצוא דירות ברמה סבירה ובמחיר סביר, כשסביבכם גרות עשרות משפחות צעירות באווירה נעימה וחמה. חלקכם יוכל להשתלב בתלמוד התורה שלנו, ולחרוצים שבינינו יש הרבה הזדמנויות למתן שיעורים פרטיים במקצועות הקודש ובשכר נאה.

 

אני בחור רווק בשיעור ה'. יש לי מה לחפש בבית-המדרש?

כן. בית-המדרש מתפקד כישיבה לכל דבר ועניין. זאת ההזדמנות שלך להצטרף לחבורה איכותית, בוגרת ומלוכדת, ולהמשיך להתפתח בלימודי גמרא ואמונה ברמה גבוהה. אתה צריך רק לשבת וללמוד, וכל השאר (דירה, אוכל, מלגת קיום וכו') – עלינו.

 

 כיצד תושבי גבעת-שמואל מקבלים את הכולל?

אנחנו אוהבים את תושבי גבעת-שמואל. אנשים איכותיים ומסורים, אוהבי תורה ובעלי רצון עמוק וכנה להיות הם ומשפחתם קשורים לתורה. תושבי גבעת-שמואל מחזירים לנו אהבה ופוקדים את בית-המדרש לתפילה ולימוד לפני היציאה לעבודה בשעות הבוקר, או לאחר החזרה מהעבודה בערב.

בית-המדרש מהווה אבן שואבת לבעלי-בתים וצעירים רבים המגיעים אליו – הן ללימוד עצמי, הן ללימוד בחברותות עם אברכים והן לשמיעת שיעורים. בתקופת החגים מתקיימים כנסים מיוחדים בהשתתפות מאות אנשים.