דף הבית » נשות האברכים

נשות האברכים

דבר ידוע הוא שאין בית מדרש ללא עזרת נשים. כך גם אצלנו; נשות קהילת בית המדרש מהוות את הצלע החיה והתוססת ופועלות מתוך תחושת חברות ועין טובה.

לצורך כך, קיימות ועדות התנדבותיות אשר נותנות מענה לקשת רחבה של נושאים. החל מועדת קליטה הדואגת לקבלת פנים ומשפחה מאמצת לכל משפחה חדשה, דרך ועדות התרבות השונות שמארגנות ערבי נשים, בישול ליולדות, פעילויות לילדים, אירועים סביב מעגל השנה וקידושים קהילתיים בשבתות מברכין, ועד ועדת עלון שמוציאה עלון קהילתי מדי חודש.

קליטה

  •  משפחה מאמצת

       הקהילה פותחת את לבה בפני משפחות חדשות המעונינות להצטרף אליה, ועושה מאמצים על מנת שירגישו בבית כמה שיותר מהר.

לצורך כך הוקמה ועדת קליטה שמפנקת בעוגה כל משפחה חדשה, ודואגת עבורה ל"משפחה מאמצת" על מנת שתקבל ליווי מיטבי וסיוע בכל הנדרש.

  • חוברת מידע

כל משפחה חדשה הבאה בשערי בית המדרש מקבלת חוברת מידע מקיפה המסייעת להשתלבות מהירה בגבעת שמואל. החוברת כוללת דף קשר קהילתי, מידע על קופות חולים, אתרי קניות מומלצים, רבנים מקומיים הפוסקים בנושאים שונים, מקוואות, מניינים, גינות משחקים, מוסדות לימוד, וכן את מפת העיר (גם בעידן הווייז זה מועיל J )

תרבות

  • מפגשים ושיעורים 

מידי תקופה מתגבשות קבוצות לימוד נשיות בהיקפים ונושאים שונים, בהתאם לבקשות העולות מן השטח. הקבוצות לומדות יחד עם הרבנית גילה שרים מקיימות שיעורים,סדנאות, דיונים  והכל לפי העדפת הקבוצה . 

 

  • פעילות חברתית

בקרב נשות הקהילה קיימת תחושת שייכות חברתית ערה, הבאה לידי ביטוי הן במפגשים ספונטניים והן באירועים מתוכננים , סביב נושאי השעה או מעגל השנה. מטרת המפגשים היא העצמת הכוחות הנשיים השונים לבנין הבית , החברה והעם. בחלק מהאירועים משתתף  קהל נשים רחב יותר.

 ליווי והדרכה זוגית ומשפחתית

נשות הקהילה נהנות מאפשרות לקבל הדרכה וליווי בנושא המשפחה , חינוך ילדים, קבלת החלטות , התחזקות בסיוע בבנין בית של תורה ועוד.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ליווי והדרכה זוגיות וחינוך ילדים

נשות הקהילה נהנות מאפשרות לקבל הדרכה בנושאי המשפחה על סוגיותיהן המורכבות (חינוך ילדים, זוגיות, קבלת החלטות במערכת זוגית, ועוד). מעבר לשיעורים הנערכים בקבוצות ייעודיות, ניתן להתייעץ גם באופן פרטני עם הרב והרבנית.